четвер, 28 квітня 2022 р.

Основи роботи в середовищі Illustrator

 

Створення документів та файлів і керування ними здійснюється за допомогою різноманітних елементів, наприклад панелей, смуг та вікон. Будь-яке розміщення цих елементів називається робочим середовищем. Програму Illustrator можна налаштувати за своїм бажанням, вибравши одне з попередньо встановлених робочих середовищ або створивши власне.

 Головний екран

Після запуску Illustrator відображається головний екран, на якому доступний такий вміст:

·  багато навчальних посібників для швидкого опанування базових понять, робочого процесу, порад і підказок;

·       популярні шаблони, які допомагають швидко створювати нові документи;

·       нещодавні документи;

·       що нового в Illustrator.

Наповнення головного екрана залежить від того, наскільки добре ви знаєте Illustrator. 

 Інтерфейс головного екрана

У лівій частині головного екрана відображаються такі вкладки й кнопки:

·       Головний екран: клацніть цю вкладку, щоб відкрити головний екран.

·       Навчання: клацніть цю вкладку, щоб відкрити список учбових посібників для початківців і досвідчених користувачів, що допоможуть вам опанувати Illustrator. 

·   Створити: клацніть цю кнопку, щоб створити новий документ. Ви також можете створити документ, вибравши один із багатьох шаблонів і стилів, доступних в Illustrator. Докладнішу інформацію дивіться в розділі Створення документів.

·   Відкрити: натисніть цю кнопку, щоб відкрити в Illustrator існуючий документ. 

Крім того, ви можете використовувати такі значки для переходу між документом і головним екраном:

·       Головний екран: відкриває головний екран із документа.

·       Назад: відкриває документ із головного екрана.


Кнопка «На головний екран»


   Кнопка «Назад» (стрілка)

 Вимкнення головного екрана за відсутності відкритих документів

1.   Виберіть Уподобання > Загальні.

2.   Зніміть прапорець поруч із пунктом Показувати головний екран, коли немає відкритих документів.

 Примітка. 

Ви можете використовувати комбінації клавіш для відкривання файлів (Ctrl/Cmd + O) або для створення нового документа (Ctrl/Cmd + N).

  Рядок заголовка програми


Заголовок програми з розширеними параметрами

Під час створення нового документа в Illustrator можна переглянути заголовок програми з такими опціями:

·       Поділитися документом: тепер можна швидко запросити людей до свого документа, натиснувши цей значок. Перш ніж запросити, збережіть документ як хмарний. 

·       «Пошук» і «Цікаве»: на додаток до існуючих параметрів пошуку, тепер відображається панель «Цікаве». Панель «Цікаве» надає вам рекомендації з урахуванням ваших навичок і роботи. До них належать корисні поради й навчальні посібники, що допоможуть прискорити робочі процеси, які складаються з багатьох етапів. 

·       Упорядкувати документ: натисніть цей значок, щоб упорядкувати всі відкриті документи у форматах сітки та плитки. 

·       Змінити робоче середовище: натисніть цей значок, щоб переглянути різні типи варіантів робочого середовища. Див. Огляд робочого середовища нижче для отримання додаткової інформації. 

Огляд робочого середовища


    У програмі Illustrator передбачено десять різних робочих середовищ, включно з робочим середовищем для сенсорного керування. За замовчуванням використовується робоче середовище Основи.

·       У вікні програми всі елементи робочого середовища групуються в одне інтегроване вікно, яке дозволяє працювати з програмою як з окремим елементом. Під час переміщення або зміни розміру вікна програми або будь-яких його елементів усі елементи реагують на цю дію, що попереджує накладання. Під час перемикання програм або якщо випадково закрити програму панелі не зникають. Працюючи з двома або більшою кількістю програм, ви можете розмістити їх поряд на екрані або кількох моніторах. Якщо ви працюєте на комп’ютері Мас і віддаєте перевагу традиційному вільному інтерфейсу, вікно програми можна вимкнути. Виберіть Вікно > Вікно програми, щоб увімкнути або вимкнути його.

·       Панель програми у верхній частині містить перемикач робочого середовища, меню (лише для Windows) та інші елементи керування програми. На комп’ютері Mac панель програми доступна лише тоді, коли вікно програми вимкнено. Її можна вмикати й вимикати за допомогою меню «Вікно»

·       Панель інструментів містить інструменти для створення та редагування зображень, графіки, елементів сторінок тощо. Пов’язані інструменти групуються.

·       Панель керування відображає параметри для вибраного об’єкта.

·       У вікні документа відображається назва файлу, з яким зараз виконується робота. Вікна документа можна групувати та, в окремих випадках, накладати одне на інше або закріплювати.

·       За допомогою панелей можна керувати та змінювати власний робочий проєкт. Панелі можуть групуватися, накладатися або закріплюватися.

 Панель «Властивості».

На панелі «Властивості» в програмі Illustrator можна переглядати налаштування й елементи керування, що залежать від контексту поточного завдання або процесу. Цю нову панель створено з метою полегшити роботу в програмі й забезпечити доступ до елементів керування саме тоді, коли вони потрібні.

За замовчуванням панель «Властивості» доступна в робочому середовищі «Основне». Її також можна відобразити, послідовно вибравши «Вікно» > «Властивості».

Докладніші відомості див. на Панелі «Властивості».

Керування вікнами та панелями

 Приховування або відображення панелей

·       Щоб приховати або відобразити всі панелі (включно з панеллю інструментів і панеллю керування), натисніть клавішу Tab.

·       Щоб приховати або відобразити всі панелі, крім панелі інструментів і панелі керування, скористайтеся комбінацією клавіш Shift + Tab.

Підказка: якщо в уподобаннях інтерфейсу активовано параметр «Автоматично відображати приховані панелі», приховані панелі відображатимуться лише тимчасово. В Illustrator цей параметр увімкнено завжди. Перемістіть вказівник до краю вікна програми (у Windows®) або до краю монітора (у Mac OS®) та наведіть вказівник миші на смугу, що з’явиться на екрані.

 Відображення параметрів панелі

1.   Клацніть значок меню панелі https://helpx.adobe.com/content/dam/help/icons/panel_menu.png у верхньому правому куті панелі.

Підказка: меню панелі можна викликати навіть тоді, коли панель згорнуто.

 Налаштування яскравості панелі

1.   В уподобаннях інтерфейсу користувача ви можете налаштувати інтерфейс, вибравши один із чотирьох підібраних для оптимального сприйняття варіантів кольору: темнийпомірно темнийпомірно світлий чи світлий.

 Примітка. 

Колір полотна в Illustrator обирається відповідно до налаштувань яскравості користувацького інтерфейсу, встановлених за замовчуванням. Виберіть Уподобання > Користувацький інтерфейс > Колір полотна > Білий, щоб змінити колір полотна на білий. 

 Введення значень на панелях і в діалогових вікнах

 Ви вводите значення на всіх панелях і діалогових вікнах за допомогою одних і тих самих методів. Також можна виконувати прості математичні операції у будь-якому текстовому полі, яке підтримує числові значення. Наприклад, якщо ви хочете перемістити виділений об’єкт праворуч на три одиниці, не потрібно шукати нове значення — просто введіть +3 після поточного значення на панелі «Трансформувати».

Примітка. 

Натисніть клавішу Cmd/Ctrl, водночас натискаючи клавіші зі стрілками, щоб збільшити або зменшити числові значення в дробах. Наприклад, коли ви натискаєте клавішу Cmd/Ctrl, водночас натискаючи клавішу зі стрілкою вгору, щоб збільшити товщину лінії, значення зростає з 1 точки до 1,1 точки. 

Обчислення значень на панелі або в діалоговому вікні

1.   У текстовому полі, що приймає числові значення, виконайте одну з таких дій:

·  Для зміни всього поточного значення за допомогою математичного виразу виділіть усе поточне значення.

·   Для використання поточного значення як частини математичного виразу натисніть перед поточним значенням або після нього.

       Введіть простий математичний вираз за допомогою математичних операторів, як-от + (плюс), - (мінус), x (помножити), / (поділити) або  % (відсоток).

 Наприклад, 0p0 + 3 або 5 мм + 4. Подібно до цього, 3см * 50% дорівнює 3 сантиметри, помножених на 50%, або 1,5 см, а 50пунктів + 25% дорівнюватиме 50 пунктів плюс 25% від 50 пунктів або 62,5 пункту.

       Натисніть «Enter» або «Return» для виконання обчислень.

Огляд панелі керування

 Панель керування пропонує швидкий засіб доступу до параметрів, що стосуються виділених об’єктів. За замовчуванням панель керування розташована у верхній частині робочого середовища.

Параметри, відображені на панелі керування, можуть змінюватися залежно від типу об’єкта, який виділено. Наприклад, якщо вибрано текстовий об’єкт, на панелі керування відображаються параметри форматування тексту, а також параметри зміни кольору, розташування та розмірів об’єкта. Коли інструмент виділення активний, з панелі керування можна викликати вікно налаштувань документа й уподобань.


                                                          Панель керування

 A. Приховані параметри B. Зв’язок з іншою панеллю C. Меню панелі 

Коли текст на панелі керування блакитний і підкреслений, можна натиснути на текст для відображення відповідної панелі або діалогового вікна. Наприклад, натисніть на слово Обведення для відображення панелі «Обведення».

Зміна вигляду елементів керування, що відображаються на панелі

1.   Виділення або зняття виділення з параметрів у меню панелі керування.

 Відкриття та закриття панелі або діалогового вікна з панелі керування

1.   Натисніть на блакитне, підкреслене слово для відкриття відповідної панелі або діалогового вікна.

2.   Для закриття панелі або діалогового вікна клацніть десь поза їх межами.

 Розташування панелі керування в нижній частині робочого середовища.

1.   У меню панелі керування оберіть «Приєднати знизу».

 Перетворення панелі керування на плаваючу панель

1.   Клацніть на смужку захоплення (на лівому краю панелі) і перетягніть її будь-куди з поточного положення.

 Для зміни розташування панелі керування перетягніть смужку захоплення до верхнього або нижнього краю вікна програми (Windows) або екрана (Mac OS).

 

Змінювання режимів екрана

 Відображення вікна ілюстрації та панелі меню можна змінювати за допомогою параметрів режиму внизу панелі інструментів. Для виклику панелей у повноекранному режимі наведіть вказівник миші на лівий або правий край екрана. Якщо панелі було переміщено зі стандартних розташувань, їх можна викликати через меню «Вікно».

Можна вибрати один із перелічених нижче робочих режимів:

·  У режимі презентації ілюстрація відображається як презентація, а меню програми, панелі, напрямні й краї кадрів приховані.

·    У режимі стандартного екрану https://helpx.adobe.com/content/dam/help/icons/P_StandardScreen_Lg_N.png ілюстрація відображається у стандартному вікні, з панеллю меню вгорі, з лінійками прокрутки по боках.

· Натиснувши значок «Повноекранний режим із рядком меню» https://helpx.adobe.com/content/dam/help/icons/fullmenu.png, можна переглянути ілюстрацію в повноекранному вікні, у верхній частині якого є рядок меню та смуги прокручування.

·   У режимі «На весь екран» https://helpx.adobe.com/content/dam/help/icons/P_FullScreen_Lg_N.png ілюстрація відображається на весь екран, без панелі заголовку та меню.

Використовуйте клавішу F, щоб перемикатися між режимами екрану.

 Використання рядка стану

 Рядок стану відображається у нижньому лівому куті вікна ілюстрації. На ньому відображається така інформація:

·       поточний рівень масштабу

·       використовуваний інструмент

·       поточна активна монтажна область

·       засоби переходу між монтажними областями

Немає коментарів:

Дописати коментар

Робота з панеллю "Цікаве"

    Панель «Цікаве» пропонує контекстуальну довідку й навчальні ресурси для швидкого пошуку статей і ефективної роботи з інструментами в Ill...